Recenzie


Učili sme tisíce študentov.
Na kurzoch, na fakulte.

Ahoj Marek,

prijali ma na 1. LF UK. Váš kurz mi veľmi pomohol.
Naučil som sa viac ako za celé 4 roky na gymnáziu. Určite ho budem ďalej odporúčať a dúfam, že sa ešte stretneme.

Ešte raz ďakujem.

Erik Skasko

študent 1. LF UK

Ahoj Marek 🙂

Chcem sa veľmi pekne poďakovať za všetko, čo ste pre nás urobili s celým brainON tímom.
Vďaka za Teba a celý tento projekt, ktorý dokáže úžasne pomôcť ľuďom, ktorí sa naozaj chcú posunúť dopredu. Nech sa darí aj naďalej.
Bolo to skvelé.

Medard Zmok

študent LF UK

Kurz brainON na mňa urobil veľký dojem prístupom vyučujúcich, príjemným prostredím pre štúdium a skvelým výkladom. Čo mi veľmi vyhovovalo, bolo spojenie výučby na webe prostredníctvom prednášok, osobných stretnutí a webinárov.

MUDr. Marek Kollár a jeho kolegovia vedia učivo výborne a pútavo podať a človek si veľa vecí zapamätá, čo je veľmi užitočné, keď si vezmeme, akú širokú škálu vedomostí treba nadobudnúť do prijímacích skúšok. Veľmi mi pomohli tlačené materiály, ktoré sme dostali, pretože sú zamerané priamo na ot, čo sa vyskytuje na prijímačkách.

Na konci každého osobného stretnutia sme mali pripravený test. Študenti, ktorí sa pripravujú na medicínu, vedia, že otázky sú častokrát nad rámec stredoškolského učiva, no ak sa vyskytli nejaké nejasnosti, vyučujúci boli vždy ochotní na otázky zodpovedať. Ďalšou výhoou kurzu sú anatomické modely, ktoré sme si mohli požičať.

Počas celej mojej prípravy na prijímacie a maturitné skúšky mi bol brainON veľkým pomocníkom.

Celkovo hodnotím kurz veľmi pozitivní a všetkým, ktorí premýšľajú o štúdiu medicíny, ho vrelo odporúčam.

Tomáš Palušák

študent 1. LF UK

Na kurz brainON som sa prihlásila minulého školského roku a teraz som študentkou 2. LF UK v Prahe, kde som sa dostala aj vďaka týmto prípravám. Určite od toho nečakajte nudné doučovanie, kde si odsedíte pár hodín počúvaním nezáživných prednášok… a práve to sa mi na tom páčilo.

Kurzy boli založené na spoločnej komunikácii a prepájaní súvislostí , takže ste domov odchádzali s poznatkami, nie s mechanicky naučenými informáciami. Aj keď kurzy trvali od rána do popoludnia, vždy som si položila na konci otázku: ,,A to je už fakt koniec…?“ Veľmi ma to bavilo. Okrem kvalitnej výučby, ktorú brainON ponúka, tu vládne veľmi príjemná a uvoľnená atmosféra, pri ktorej sa super učí.

Na konci každého kurzu sme písali test, čo je super príprava na testy, ktoré vás čakajú na prijímačkách – práca v časovej tiesni, správne a rýchle porozumenie rôznych formulácií otázok a výber z viacero možností. Taktiež máte možnosť doniesť vlastné testovnice a opýtať sa na nejasnosti, na ktoré ste natrafili.

Okrem toho pre mňa bolo veľkým plusom elektronický systém brainON, kde boli na jednotlivé témy zo všetkých predmetov nahrané videá s vysvetlením, takže čo ste nezachytili v priebehu kurzu, tak ste si mohli doma pozrieť ešte raz.

Ďakujem, brainON.

Jana Čorňáková

študentka 2. LF UK

Mám sen stať sa medikom…

Čo všetko urobiť pre to, aby som sa dostal na školu a úpešne zvládol prijímačky?
1) Rozhodne dávať pozor na hodinách
2) Hecnúť/nakopnúť sa, sadnúť si na zadok a učiť sa
3) Nájsť si skutočne kvalifikované kurzy, ktorými boli pre mňa brainON

Prvé dva body závisia len a len na vás, poďme sa teda venovať bodu číslo 3. Povedzme si pravdu. Tiež som nedávno ukončil strednú školu a nerozumel som celkom dobre mnohým veciam. Samozrejme to závisí aj od prístupu učiteľov na jednotlivých predmetoch atď.

Prípravné kurzy brainON mi však uľahčili cestu za mojím cieľom. Chodil som na všdtky stretnutia, pred stretnutiami som si pozeral videá s vysvetleným učivom, robil som testy, dokiaľ som nemal „dle mne“ požadované percentá. Videá. som si pozrel aj po osobných stretnutiach, ak mi po dlhšej dobe niečo nebolo jasné alebo alebo som si to chcel zopakovať.

Čo musím vyzdvihnúť, je skvelý prístup lektorov ku všetkým študentom bez akéhokoľvek rozdielu. Obrovské PLUS na brainONe pre mňa bolo, že sa kladie ohromný dôraz na to, aby ste komplexne pochopili súvislosti a prepojenia medzi jednotlivými učivami a predmetmi, čo sa na školách často nedeje.

Výsledok: samozrejme nie som nejaký génius, to v žiadnom prípade, no prijali ma na 3 lekárske fakulty z troch, na ktorých som robil prijímačky, čo je pre mňa slušný výsledok. Prijímačky som robil v ČR, takže nešlo len o naučenie sa otázok naspamäť.

Ak by ste potrebovali viac info, kontakt na mňa: erichlonsky@centrum.sk

FB: Erich Lonský

Erich Lonský

študent LF UPO

Som absolventom technického lýcea strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. Po 2 neúspešných rokoch na vysokej technickej škole som úplne zanevrel na techniku. Napriek tomu, že som biológiu a chémiu videl len z rýchlika, zvolil som si nový cieľ – FYZIOTERAPIA (bio a chem som mal naposledy v 8. ročníku ZŠ). Keďže som prípravu dosť podcenil, prijímačky som neurobil. Svedomité neustále učenie, ktoré trvalo mesiac, na prijatie nestačilo.

Preto som si na druhý rok podal prihlášku opäť na fyzio, ale aj tajne na medicínu. Rodičom som sa o medicíne ani len nezmienil. Prihlásil som sa na kurz brainON. Chcelm s om sa dostať viac do toho bio-chemicko-fyzikálneho kolobehu.

Začali sme osobným stretnutím z biológie, kde som sa cítil ako náhodne okoloidúci, ktorý sa dostal na hodinu hebrejčiny. Učivo o bunke a anatómii a fyziológii rastlín bolo veľmi pekne podané a ilustrované, no hovorím si: ,,Je toto pre mňa?“ Aj keď mi to pripradalo ako španielska dedina, vedel som, že som vošiel do správnych dverí. Túžil som toho spoznať omnoho viac. Od začiatku som vedel, že to bude ťažký boj. Bola to pre mňa výzva, ktorá sa neodmieta.

Po 3-4 mesiacoch, kde nám prednášali špičkoví kvalifikovaní lektori, začali ma viac kolieska do seba zapadať. Avšak, pokiaľ mi niečo nebolo jasné, mal som možnosť sa opýtať v brainON inteligentnom systéme formou diskusie, prípadne pozrieť si nahrané video na akúkoľvek tému. Ďalšia možnosť, kde sa dala pochopiť látka z trošku iného súdka, boli webináre, kde sa mi veľmi páčila interakcia medzi študentom a lektorom. Po celú dobu kurzu som mal možnosť prostredníctvom systému testovať sa, kde sú aj vysvetlené otázky. Nemusel som listovať modelovky a zakrývať si záložkou vyznačené odpovede. Tu som si mohol vybrať okruhy a témy, ktorým sa budem venovať. Počas kurzu sme si mohli vyskúšať, ako to bude prebiehať na prijímačkách. Dostali sme testy, odpoveďové hárky, perá a časomieru. Na každé ďalšie osobné stretnutie, som sa viac a viac tešil. Dokonca v predprijímačkovom období nám ponúkli dobrovoľné stretnutia na opakovanie celého učiva, ktoré nám veľmi dobre padlo.

P.S. Som veľmi rád, že som sa z hebrejčiny prepracoval až po úspešné prijatie na medicínu. Dúfam, že vám tento môj krátky príbeh napovie, že keď niečo chcete, tak sa to dá docieliť, aj keď to na prvý pohľad nevyzerá vôbec reálne.
Vďaka tomuto kurzu to bolo možné. Tento kurz odporúčam každému, kto chce žažiť kúsok medicíny, aj keď sa tam ešte nedostal.

Roland Novotný

študent LF UK v Plzni